Logo

Detská ihriska - FAQ

 

 

Koľko detí sa môže hrať na jednej zostave?

Nie viac ako 3 deti s maximálnou váhou každého dieťaťa do 50 kg sa môžu hrať na štandardnej veži. Nie viac ako 5 detí s maximálnou váhou každého dieťaťa do 50 kg na štandardnej veži s hojdačkou.

Budem potrebovať špeciálne náradie pre stavbu mojej zostavy?

Nie, set nástrojov a všetky pevné časti sú vložené v každej zostave. Budete len potrebovať nejaké základné náradie, ako pílu, pilník, elektrickú vŕtačku a kladivo.

Budem potrebovať nejaký špeciálny povrch pod a okolo mojej zostavy?

Hracie zostavy môžu byť postavené na materiály tlmiacom náraz, alebo môžu byť takýmto materiálom obklopené. Vhodným tlmiacim materiálom je piesok, drevená štiepka, tráva alebo iné mäkké materiály. Nikdy nestavajte hraciu zostavu na betóne, štrku, asfalte alebo iných tvrdých materiáloch, ktoré by mohli spôsobiť zranenie. Odporúčané materiály nájdete v návode.

 

Vyžaduje zostava veľa času na údržbu?

Na dosiahnutie bezpečnosti používateľov hracej zostavy by mala byť zostava kontrolovaná ako je uvedené v návode, t.j. na začiatku sezóny a potom 2x mesačne v priebehu sezóny.

Kde získam ďalšie informácie?

obchod@vladeko.cz alebo na našich telefónnych číslach +420 311 678 445-6

Nie som príliš zručný. Zvládnem postaviť hraciu zostavu Jungle Gym?

Áno, každý zvládne postaviť hraciu zostavu, náš návod pre stavbu je veľmi jednoduchý. Obsahuje inštrukcie krok za krokom pre ľahkú stavbu. Ak sa na montáž vlastnými silami necítite, radi Vám spracujeme cenovú ponuku na dodávku vrátane montáže.

 

Je zostava Jungle Gym dodávaná vrátane dreva?

Áno - obvyklým spôsobom u zostáv je dodávka vrátane už presne upravených hranolov potrebných na montáž každej zostavy. Odpadá Vám tak nutnosť zháňať drevo niekde inde a platiť za nespotrebované odrezky. Samozrejme Vám môžeme dodať zostavu bez drevených prvkov, pri každej zostave je návod, aké profily hranolov potrebujete, a tak môžete použiť materiál, ktorý vám zostal zo stavby pergoly, záhradnej chaty alebo altánku.

Aký druh dreva by som mal použiť?

Trvanlivosť Vašej hracej zostavy závisí predovšetkým od kvality vybraného reziva. Použité rezivo by malo byť odolné voči drevokaznému hmyzu a hnilobe. Tvrdé drevo Vám zaručí najvyššiu úroveň odolnosti, tiež je vhodné impregnované rezivo. Najviac používaný materiál je hladko opracované ihličnaté drevo, hobľované so zníženými hranami, vopred opatrené ochranným náterom napríklad lakom na drevo. Nami dodávané drevo je tlakovo impregnované, hobľované, so zrazenou hranou.

 

Koľko stojí kompletné vybavenie ihriska?

Celková cena je stanovená zo súčtu cien stavebnice, reziva a šmýkačky (ktorej veľkosť závisí od dizajnu). Cena reziva závisí od jeho druhu a cenovej politiky Vášho predajcu. Vezmite si cenník z Vášho katalógu k predajcovi reziva a pridajte si ceny jednotlivých profilov na získanie celkovej ceny.

 

Vyrába Jungle Gym produkty podľa nejakej bezpečnostnej smernice?

Bezpečnosť detí je kľúčovým cieľom pri projektovaní hracích zostáv. Všetky výrobky Jungle Gym zodpovedajú norme EN 71.1 & 8 pre privátne použitie s certifikátom "TÜV Bauart geprüft". Predpokladá sa však, že pri použití komponentov Jungle Gym striktne dodržiavate návod pre stavbu so zreteľom na požadovanú kvalitu vyberaných rezív.

Obsahujú detské ihriská aj pieskovisko?

Niektoré z detských ihrísk už pieskovisko obsahujú. Pokiaľ detské ihrisko obsahuje pieskovisko, tak pieskovisko je kryté sieťou proti mačkám. Ihriská sú dodávané vždy bez piesku, ak chcete k detskému ihrisku doobjednať piesok do pieskoviska, kontaktujte nás, dodávame hygienicky balený piesok v 20 litrových vreciach.

Sú detské ihriská kotvené do zeme?

Prevažná väčšina detských ihrísk Jungle Gym už obsahuje kovové prvky na ukotvenie do zeme, ktoré už tak veľmi stabilnú konštrukciu ešte viac stabilizujú. Pokiaľ je váš podkladový terén piesočnatý, dodávaný kovový úchyt v ňom nebude držať. Preto ho odporúčame zabetónovať.

© 2007-2024 Vladeko | Webové stránky od nete.cz