Logo

Rezivo pre detské ihriská

 

 

Rezivo pre detské ihriská

Pri výbere drevených prvkov pre Vaše detské ihrisko venujte tomuto kroku náležitú pozornosť. Trvanlivosť drevenej konštrukcie výrazne ovplyvňuje možnosť užívania detského ihriska po dlhšiu dobu. Najbežnejšou formou je nákup pripraveného dreva priamo od nás s už hotovou zostavou z rady Jungle Gym. Pre konštrukcie na detské ihrisko používame hladko opracované ihličnaté drevo, so zníženými hranami, bez výbežkov na dreve. Na konštrukčné prvky stojok nikdy nepoužívame stredové drevo, čím predchádzame výraznejšej tvorbe prasklín a tvarových deformácií.

Všetky drevené prvky sú opatrené základnou impregnáciou, ktorá spôsobuje u dreva mierne zafarbenie. Táto impregnácia zaručuje ochranu dreva proti drevokaznému hmyzu a drevokazným hubám. Pre zachovanie krásy dreva však odporúčame detské ihrisko na Vašej záhrade ďalej povrchovo upraviť lakmi určenými na drevo alebo krycími farbami na drevo. Pri použití lakov na drevo zvýrazníte štruktúru dreva, zároveň ho ochránite pred poveternostnými vplyvmi (dážď, sneh, slnko) a zamedzíte vymývaniu účinných látok zo základnej impregnačnej vrstvy. Pri výbere správneho laku na drevoVám radi poradíme.

montaz_hriste.jpg1. Druhy reziva používané pre detské ihrisko

Nasledujúce dreviny sú vhodné na stavbu Vášho herného setu:

* tlakovo impregnované drevo (štandardne dodávané)
* drevo s prirodzenou odolnosťou (agáty, tropické dreviny - vzhľadom k cene materiálu zriedkakedy dodávané)

montaz_hriste_s_detmi.jpg2. Kvalita reziva pre detské ihrisko

Uistite sa, že ste vybrali rezivo bez veľkých výbežkov a akýkoľvek iných nedokonalostí.

Na vrchnú stranu (sedacia časť)  hojdačky (Swing, Peak, Swing modul, Monkey modul) a stojky hracích veží by Jungle Gym odporučili vždy kúpu hranolov bez stredu (jadra).

U každého použitého prvku je nevyhnutné pre bezpečnosť zraziť hrany všetkých hranolov, lát a dosiek, všetky prvky musia byť hladko hobľované. Nami dodávané rezivo má už hrany pozdĺžne zrazené na všetkých dodávaných hobľovaných profiloch

3. Meranie reziva pre detské ihrisko

Na zadnej strane každej škatule nájdete presný výpis požadovaného reziva pre Vašu hraciu zostavu. Zloženie reziva závisí od schopnosti dodávky zo strany Vášho predajcu. Efektívneho nákupu dosiahnete, ak bude váš predajca schopný pripraviť drevené profily presne na mieru, bez zvyškov.

Keďže pevné časti sú balené univerzálne, umožňujú vám použitie väčších profilov podľa Vašich požiadaviek. Pre zostavenie bezpečného herného setu je potrebné použiť profily v danom rozmedzí.

Hranoly: Vyberte hranoly štvorcového profilu so šírkou medzi 68 až 95 mm. Počet požadovaných hranolov odvodíte z celkovej dĺžky predávaných hranolov v obchode.

Drevené trámy: Vyberte trámiky o šírke medzi 58 až 95 mm a hrúbkou medzi 30 až 50 mm. Počet požadovaných trámikov odvodíte z celkovej dĺžky predávaných trámikov v obchode.

Dosky: Vyberte dosky s hrúbkou medzi 15 až 28 mm. Požadovaný počet dosiek vypočítate tak, že zistíte šírky a dĺžky, aké potrebujete. 

Teraz ste pripravení začať so stavbou. Nezabudnite na piesok do pieskoviska.

Užite si stavbu Vášho herného setu Jungle Gym!

Pokiaľ budete objednávať hraciu zostavu vrátane drevených prvkov od nás, dostanete už hotový presne narezaný materiál, ktorý už len postavíte do finálnej podoby

© 2007-2023 Vladeko | Webové stránky od nete.cz